Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Podziel się:

Podziel się:

Włoskie wojaże uczniów SP Staświny z programem Erasmus+

W ramach programu Erasmus Plus uczennice naszej szkoły, wraz z nauczycielkami, odwiedziły partnerską szkołę w Chieti we Włoszech.

Wizyta odbyła się w dniach 09 - 15 lutego 2020 roku. W spotkaniu wzięli udział także partnerzy z Turcji, Macedonii Północnej i Wielkiej Brytanii. Tematem przewodnim naszego czwartego spotkania była kultura i religia. Każde z państw przygotowało wspaniałą multimedialną prezentację na ten temat, pokazało, jak ważne są te obszary w tradycji i kulturze każdego z nas. Podczas tego tygodnia poza zajęciami w szkole zwiedziliśmy zdumiewające miasta położone w górach - Scano i Sulmonę, kościoły, muzea i zabytki, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Czuliśmy ducha piękna, który w tym kraju jest wszechobecny. Wspaniałą atrakcją było zwiedzanie wiecznego miasta - Rzymu. Mięliśmy okazję zobaczyć Koloseum, Panteon, Fontannę di Trevi, Forum Romanum. Bardzo ważne było dla nas również zwiedzanie Watykanu i modlitwa przy grobie naszego rodaka – św. Jana Pawła II. Przez pobyt we Włoszech dobrze poznaliśmy tamtejszą kulturę, zwyczaje i niepowtarzalne smaki. Z pewnością będzie nam brakowało włoskich makaronów i pizzy.
Bycie uczestnikiem Erasmusa daje ponadprzeciętne i cudowne przeżycia. Zapewnia wiele pozytywnych doświadczeń i jest świetną lekcja życiową. Z pewnością w przyszłości mamy zamiar odwiedzić Rzym po raz kolejny, bo jak wszyscy dobrze wiemy: WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU!
Emilia Pływacz Beata Osior
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Puka oraz opublikowany na portalu Miłki: Włoskie wojaże uczniów SP Staświny
Oceń artykuł:

(0)