Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 r. W Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach corocznie celebrujemy to święto, aby przypominać nam wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy.

W tym dniu każda z klas przygotowała krótkie przedstawienia i piosenki dotyczące problemów ekologicznych, wobec których stanęła współczesna ludzkość. Nasi uczniowie wiedzą jak ważny jest wpływ codziennych czynności i zachowań w domu, szkole, miejscu zabawy na stan środowiska.Jak istotne jest segregowanie odpadów i ponowne ich wykorzystanie oraz jakie niebezpieczeństwo niesie degradacja środowiska na zdrowie człowieka. Wszystkie klasy łącznie z maluszkami z oddziału przedszkolnego bardzo zaangażowały się w ,,Obchody Dnia Ziemi”.Kształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody jest najważniejszym celem edukacji ekologicznej, prowadzonej w szkole.
Izabela Puka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Puka oraz opublikowany na portalu Miłki: Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Staświnach
Oceń artykuł:

(0)