Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Warsztaty ,,Podaj dalej drugie życie odpadów"

Obchody Dnia Ziemi to nie tylko akademia ale również warsztaty podczas których uczniowie wykorzystali odpady, które mogą i powinny być segregowane oraz przeznaczane do powtórnego użycia, np. papier: papier toaletowy, gazetowy, tektura falista;metal, puszki, plastik: tworzywa sztuczne itp.

Po krótkiej teorii rozpoczęły się zajęcia praktyczne.Nasi uczniowie mieli za zadanie ułożyć krajobraz ze zużytych nakrętek po napojach.Powstały przepiękne dzieła a przy tym ile było radości i rozwijania swoich zdolności twórczych.Drugim zadaniem ,które wykonały dzieci były odpadowe stworki-potworki.Tu również młodzież wykazała się pomysłowością i wspaniałą współpracą zespołu klasowego.Nasi młodsi koledzy i koleżanki z klasy III również nie próżnowali. Wykonali przesympatyczne maskotki ze starych niepotrzebnych ubrań .Warsztaty pozwoliły dzieciom utrwalić zdobytą dotychczas wiedzę o odpadach a praca w grupach pobudziła twórcze myślenie i wyobraźnię.

Izabela Puka Emilia Pływacz Agnieszka Zawadzka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Puka oraz opublikowany na portalu Miłki: Warsztaty "Podaj dalej drugie życie odpadów"
Oceń artykuł:

(0)