Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Staświnach

Pierwszy Dzień Wiosny, zwany również dniem wagarowicza … W przypadku naszej szkoły mogliśmy liczyć na 100% frekwencję uczniów klas IV-VI, gdyż ten dzień był tak atrakcyjny, że wielką szkodą byłoby opuszczenie go.

Przywitanie wiosny zaczęliśmy wystawieniem dwóch przedstawień: „Sekretne życie bocianów” oraz tańcem o tematyce ekologicznej „Cztery żywioły”. Następnie przeprowadzony został teleturniej „1 z 10” pod hasłem „Makulatura to nie bzdura”. Uczniowie mogli się wykazać wiedzą o segregacji odpadów, recyklingu, a także wielu innych kategorii, które dostarczyły wszystkim wiele śmiechu. Finalistką została Alicja Niedźwiecka z klasy V, która wykazała się ogromną wiedzą i pokonała swoich rywali. Aby wzmocnić swój organizm i nabrać dużo siły, kolejnym punktem dnia był konkurs międzyklasowy „Wiem, że dobrze jem”. Zadaniem było tutaj skomponowanie dania głównego i deseru. Kreatywność dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, więc komisja miała twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie zwyciężyła klasa V, która przygotowała sałatkę, koktajle owocowe, naleśniki z owocami. Na koniec naszych wiosennych zmagań uczniowie wyszli obudzić wiosnę, przy pomocy trąbek i radosnych okrzyków, co wywoływało uśmiech na twarzach mijających nas osób.
Jak zwykle ten dzień był bardzo fascynujący, cieszymy się, że uczniowie z taką chęcią uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach.
Izabela Puka
Emilia Pływacz
Łukasz Witkowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Puka
Oceń artykuł:

(0)