Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Profil użytkownika Izabela Puka

Festyn Rodzinny pod hasłem "Dla ciebie Mamo!” w SP Staświny

Na piątkowe przedpołudnie 18 maja pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem "Dla ciebie Mamo!”.

Ścieżka sensoryczna w ogrodzie szkolnym przy SP Staświny

W czasie zajęć sobotnich z inicjatywy pani dyrektor Emilii Pływacz rozpoczęto realizację projektu związanego z utworzeniem ścieżki sensorycznej dla naszych milusińskich.

Ścieżka z różnymi rodzajami nawierzchni działa pobudzająca zarówno na zmysł dotyku jak i dźwięku. Stymuluje ośrodkowy...

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 r. W Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach corocznie celebrujemy to święto, aby przypominać nam wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy.

Zmartwychwstał Pan! Alleluja!

Święta wielkanocne to święta szczególne, skłaniają nas do refleksji, powagi, zadumy, ale niosą też radość. Obchodzimy je na pamiątkę męki, śmierci , a przede wszystkim zmartwychwstania Chrystusa.

Dlatego też w naszej szkole w ostatni dzień nauki czyli 28. 03. 2018 r. o godz.12.20 odbyło...

Pierwszy Dzień Wiosny w SP Staświny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny.

Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali musical ,,Wesoła szkoła”.Była to opowieść o życiu szkoły...

Święto Szkoły Podstawowej w Staświnach

Dnia 04 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia i sztandaru.

Nadanie patrona zainicjowała poprzednia Dyrektor szkoły – Lidia Popczyńska, która to doprowadziła do uruchomienia całej procedury nadania szkole imienia, wyborów i złożenia wniosku...

Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Rozśpiewana dolina Staświnki"

Dnia 31 maja odbył się w naszej szkole kolejny Piknik Rodzinny.Tym razem pod hasłem ,,Rozśpiewana dolina Staświnki".

Pomimo kapryśnej pogody, rozpoczęliśmy imprezę punktualnie o godzinie 9:00.Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje, w tym: animacje dla dzieci oraz wesołe miasteczko ...

Warsztaty ,,Podaj dalej drugie życie odpadów"

Obchody Dnia Ziemi to nie tylko akademia ale również warsztaty podczas których uczniowie wykorzystali odpady, które mogą i powinny być segregowane oraz przeznaczane do powtórnego użycia, np. papier: papier toaletowy, gazetowy, tektura falista;metal, puszki, plastik: tworzywa sztuczne itp.

"Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi"-Oddział Przedszkolny SP Staświny

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swe umiejętności aktorskie podczas przedstawienia "Spotkanie w lesie".

Głównym celem było kształtowanie świadomości ekologicznej- jak postępować aby chronić środowisko naturalne. Mali aktorzy wykazali , że rozumieją znaczenie ochrony przyrody;...

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Staświnach

Pierwszy Dzień Wiosny, zwany również dniem wagarowicza … W przypadku naszej szkoły mogliśmy liczyć na 100% frekwencję uczniów klas IV-VI, gdyż ten dzień był tak atrakcyjny, że wielką szkodą byłoby opuszczenie go.

Przywitanie wiosny zaczęliśmy wystawieniem dwóch przedstawień: „Sekretne...