Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Pierwszy Dzień Wiosny w SP Staświny

2018-03-24 13:27:31 (ost. akt: 2018-03-24 13:31:33)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny.

Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali musical ,,Wesoła szkoła”.Była to opowieść o życiu szkoły przedstawiona w żartobliwy sposób, wyrażona poprzez słowa, muzykęi ruch. Następnie dziewczynki z klasy IV i VI zatańczyły zumbę ,,Przywołanie wiosny”.Nasi utalentowani uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami oraz nie lada kreatywnością, przygotowując to artystyczne wydarzenie.

Tego dnia w naszej szkole dla uczniów przygotowano moc atrakcji.Imprezę rozpoczął klasowy konkurs kulinarny ,,Masterchef”. Przygotowane zostały przystawki, danie główne, deser oraz koktajle. Jury było bardzo zaskoczone umiejętnościami kulinarnymi uczniów. Dzieci doskonale współpracowały ze sobą aby osiągnąć sukces. Po tej smacznej uczcie wszyscy w dobrych humorach udali się w kolorowym korowodzie, który przeszedł przez wieś Staświny.

Radosnymi okrzykami, przy dźwiękach wuwuzeli przywitaliśmy wiosnę. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wzięli udział w licznych konkursach grupowych i indywidualnych. Odbył się ekologiczny turniej 1 z 10, w którym Łukasz Nadziak okazał się niezwyciężonym, uzyskująć tytuł szkolnego laureata .W tegorocznych rozgrywkach wiosennych zwyciężyła klasa VI.Przedszkolaki rozpoczęli ten dzień od rozmowy na temat Marzanny i jej znaczenia w tradycji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Pokolorowane Marzannowe panny utworzyły wiosenny bukiet.

Dzieci kolorowały wiosenne ilustracje korzystając z nowej dla nich metody – malowania zmoczoną bibułą. Przed przystąpieniem do głównego punktu programu, najmłodsi poznali znaczenie śniadania podczas prezentacji multimedialnej. Uzbrojeni w wiedzę teoretyczną, przystąpili do praktycznych działań. Radość z samodzielnego robienia wiosennych kanapek była przeogromna. Najedzeni i zadowoleni wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

Natomiast uczniowie klasy I i III obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny ekologicznie.Rozpoznawali różne gatunki ptaków żyjących w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich. W grupach wykonywali prace plastyczno- techniczne z surowców wtórnych. Były to różne stworki, które później zostały wykorzystane do doświadczeń z sodą oczyszczoną, octem i płynem do naczyń. Dzieci wzięły również udział w indywidualnym konkursie na czas "Sortowanie odpadów ". Na koniec wszyscy mocno główkowali się rozwiązując słowne zagadki przyrodnicze. Ten wyjątkowy dzień sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom ale i nauczycielom.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: STASWINY

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages