Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Staświnach

2017-03-22 08:42:22 (ost. akt: 2017-03-22 08:43:46)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Pierwszy Dzień Wiosny, zwany również dniem wagarowicza … W przypadku naszej szkoły mogliśmy liczyć na 100% frekwencję uczniów klas IV-VI, gdyż ten dzień był tak atrakcyjny, że wielką szkodą byłoby opuszczenie go.

Przywitanie wiosny zaczęliśmy wystawieniem dwóch przedstawień: „Sekretne życie bocianów” oraz tańcem o tematyce ekologicznej „Cztery żywioły”. Następnie przeprowadzony został teleturniej „1 z 10” pod hasłem „Makulatura to nie bzdura”. Uczniowie mogli się wykazać wiedzą o segregacji odpadów, recyklingu, a także wielu innych kategorii, które dostarczyły wszystkim wiele śmiechu.

Finalistką została Alicja Niedźwiecka z klasy V, która wykazała się ogromną wiedzą i pokonała swoich rywali. Aby wzmocnić swój organizm i nabrać dużo siły, kolejnym punktem dnia był konkurs międzyklasowy „Wiem, że dobrze jem”. Zadaniem było tutaj skomponowanie dania głównego i deseru. Kreatywność dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, więc komisja miała twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie zwyciężyła klasa V, która przygotowała sałatkę, koktajle owocowe, naleśniki z owocami. Na koniec naszych wiosennych zmagań uczniowie wyszli obudzić wiosnę, przy pomocy trąbek i radosnych okrzyków, co wywoływało uśmiech na twarzach mijających nas osób.

Jak zwykle ten dzień był bardzo fascynujący, cieszymy się, że uczniowie z taką chęcią uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach.

Izabela Puka
Emilia Pływacz
Łukasz Witkowski

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages