Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Mniam, mniam! - akcja dożywiania w Szkole Podstawowej w Staświnach

2017-03-17 08:14:10 (ost. akt: 2017-03-20 08:30:33)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Od kilku dni w naszej szkole, dzięki ludziom wielkiego serca, prowadzona jest akcja "Dożywianie".

W ramach tego przedsięwzięcia wszystkie dzieci mogą zjeść w szkole ciepłą zupę, dostaną bułeczkę, owoc, jogurt lub zdrowy soczek. Akcja jest zaplanowana do końca roku, a jej głównym celem jest walka z niedożywieniem oraz zapobieganie złym nawykom żywieniowym wśród dzieci i młodzieży.

Skutkiem akcji będzie uświadomienie naszym uczniom, jak ważne dla funkcjonowania jest regularne odżywianie się oraz jak zły wpływ na wyniki w nauce i samopoczucie może mieć niejedzenie śniadań.

Dyrektor SP w Staświnach Lidia Popczyńska
Inne projekty realizowane w SP w Staświnach:

* Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii”. Jego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych, polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Jednym z elementów programu ,,Porcja Pozytywnej Energii" będzie konkurs, polegający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci pod hasłem „Warzywa i owoce – spożywam codziennie” oraz na zorganizowaniu wystawy na terenie szkoły.

* Kampania Litter Less - Śmieć mniej! - międzynarodowy projekt dotyczący problemu śmiecenia i widoczności śmieci w naszym otoczeniu.
Patrząc na nasze najbliższe otoczenie doszliśmy do wniosku, że warto podjąć działania, które wspomogą wypracowanie dobrych praktyk w kwestii śmiecenia. Przy okazji liczymy również na to, że uda nam się wypracować rozwiązania na problemy związane z ochroną środowiska i wcielić je w życie oraz że podniesiemy wzrost świadomości dotyczący wpływu śmiecenia na środowisko i społeczność.
W edycji 2016/2017 projekt będzie realizowany w 22 krajach na całym świecie. Do projektu zaproszono 20 placówek z całej Polski, w tym naszą szkołę. Na realizację zaplanowanych działań otrzymamy wsparcie w wysokości 1500 zł.
Izabela Puka, Emilia Pływacz - SP w Staświnach
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: STASWINY

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages