Dziewczęta z SP Miłki Wicemistrzyniami Województwa

2016-04-25 11:23:57(ost. akt: 2016-04-25 11:26:21)

Autor zdjęcia: Tomasz Zawada

Piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Miłkach otarły się o awans do finałów ogólnopolskiego turnieju „ Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Ale i tak dokonały coś, czego nie udało się żadnej drużynie z naszego powiatu.

Zajęły II miejsce w Finale Wojewódzkim, który odbył się w Iławie 15.04.2016 r., co jest nie lada wyczynem i zdobyły srebrne medale.

W turnieju wzięło udział 13 drużyn dziewcząt U-12 (klasy V i młodsze). Były to najlepsze drużyny z województwa, które wygrały swoje eliminacje powiatowe. W tym gronie miłkowskie dziewczyny wypadły znakomicie, i chociaż po meczu finałowym było dużo łez to jednak sukces jest ogromny. Za Miłkami były mistrzynie powiatów z Elbląga, Morąga, Ostródy, Pisza i Olsztynka.

Chociaż dziewczęta przegrały mecz finałowy z Olsztynem, to wynik nie odzwierciedlał możliwości drużyn. Zawodniczki z Miłek musiały wstać o 5 rano, aby następnie odbyć 200 km podróż do Iławy.

W naszej drużynie było aż 5 dziewcząt z klasy III (za 2 lata to one będą walczyć o wyjazd na Stadion Narodowy), co spowodowało, że ciężar gry musiały wziąć na siebie dziewczęta z klasy IV i V. W meczu finałowym łapały już je skurcze i był to wynik zmęczenia.

Dziewczęta turniej rozpoczęły deklasując SP Korsze. Wygrały z nimi 9:1, a Magda Włodkowska strzeliła aż 8 bramek.

IV. SP Pisz

Warto zaznaczyć, że nasza zawodniczka Magdalena Włodkowska została najlepszą zawodniczką turnieju, a w związku z tym, że była też najskuteczniejszą snajperką (13 bramek w Turnieju Wojewódzkim), przyznano jej statuetkę dla Królowej Strzelczyń. Wszystkie jednak zawodniczki dały z siebie 100% i wszystkie zasługują na wyrazy uznania.

Dziewczęta zagrały w składzie:
Włodkowska Magdalena , Bączek Emilia, Zalewska Joanna, Rydzewska Martyna, Ozygała Olga, Kryba Weronika, Tarnacka Izabela, Mrówka Patrycja, Wójcik Julia, Skubisz Katarzyna, Lis Milena.

Przed dziewczynami w tym roku jeszcze dwa finały wojewódzkie w kategorii szkół podstawowych z wielkimi szansami na medale.