Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Projekt Materia Baterii w szkole w Staświnach

2015-06-02 11:18:50 (ost. akt: 2015-06-02 11:35:26)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Materia Baterii. Celem projektu  jest podniesienie świadomości i zwiększenie wiedzy na temat ekologicznych konsekwencji płynących z niewłaściwego użytkowania i składowania baterii.

Uczniowie opisują swoje działania na stronie internetowej projektu ,przy tym zaliczając kolejne etapy, zdobywają odznaki.

Pierwsza odznaka do zdobycia to :

EkoEKSPERT
Zdobycie tej odznaki łączy się z uzyskaniem wiedzy dotyczącej postępowania z bateriami. Czym jest bateria? Jakie są jej rodzaje? Jak ich używać? Jak postępować ze zużytymi bateriami? Jak minimalizować używanie baterii na co dzień? Na te i inne podobne pytania powinien znać odpowiedź każdy EkoEkspert!

EkoBADACZ
W tym etapie z pomocą opiekuna uczniowie muszą stworzyć narzędzia konieczne do przeprowadzenia badania dotyczącego poziomu wiedzy na temat baterii .

EkoINSPEKTOR
Celem tego etapu jest przyczynienie się poprzez realne działanie do tego, by coraz mniej zużytych baterii trafiało na wysypisko śmieci.

EkoPROMOTOR
Na tym etapie należy rozpromować działania w celu podniesienia poziomu wiedzy wśród społeczności na tematy podjęte w projekcie. Partnerem projektu jest Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu.
Izabela Puka, Szkoła Podstawowa w Staświnach


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: STASWINY

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages