Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Przeciwko przemocy od najmłodszych lat!

2015-02-02 17:35:14 (ost. akt: 2015-02-02 17:37:27)

Autor zdjęcia: Zespół Interdyscyplinarny

Miłki wobec dużej skali problemu przemocy domowej. Nagrody w konkursie plastycznym "Rodzina bez przemocy - szczęśliwą rodziną" rozdane!

Jak podaje Stowarzyszenie Kongres Kobiet, co roku 150 kobiet ginie z rąk domowych oprawców, 800 tysięcy jest ofiarami przemocy fizycznej i seksualnej, a - szacunkowo – około 4 milionów przemocy psychicznej i ekonomicznej. Ofiarami przemocy domowej są również dzieci, mężczyźni, ludzie starzy. Dla setek tysięcy kobiet dom jest bardziej niebezpiecznym miejscem niż ulica, również dlatego, że przemoc domowa nie zawsze jest wykrywana. Kobiety boją się i wstydzą o niej mówić. Wiele z nich uważa, że przemoc jest czymś nieuniknionym, "naturalnym", wpisanym w życie rodzinne.

Gmina Miłki osiągnęła w ubiegłym roku niechlubny rekord prowadzonych procedur Niebieskiej Karty na terenie naszego powiatu w stosunku do liczby ludności. Wśród ok. 4000 mieszkańców w 2014 r. ujawniono aż 23 środowiska rodzinne, w których dochodzi do przemocy – tym samym Zespół Interdyscyplinarny podjął działania pomocowe wobec 105 osób.

W ramach działań profilaktycznych, których mieszkańcy gminy tak bardzo potrzebują, 27 stycznia w Ośrodku Kultury w Miłkach odbył się konkurs plastyczny pn. „Rodzina bez przemocy – szczęśliwą rodziną”. Udział w nim wzięło 32 dzieci w wieku od 2,5 roku do 12 lat. Spotkanie rozpoczął dzielnicowy gminy Miłki, st. sierżant Karol Romanowicz, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat konsekwencji używania przemocy. Następnie młodzież przystąpiła do tworzenia prac plastycznych promujących rodziny bez przemocy. Komisja w składzie: Wójt Gminy Miłki – Barbara Mazurczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkach – Agnieszka Chrzanowska oraz Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego – Ewelina Byrwa, wybrała sześć najciekawszych prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Nagrody otrzymały: Ewelina Hamernik, Milena Franke, Izabela Tarnacka, Julia Szabelska oraz Maja Masiuk. Nagrody ufundowała Pani Barbara Mazurczyk, za co wszystkie dzieci gorąco jej podziękowały. Gratulujemy zwycięzcom i prosimy wszystkich rodziców, aby wprowadzili w życie obraz rodzin, jakie wymalowały dzieci!Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZI

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zlikwididować SM w Miłkach #1665502 | 46.112.*.* 13 lut 2015 18:41

  Co za kretyństwo. Co więcej, dlaczego nagrody otrzymały tylko dziewczynki? Czy to nie jest dyskryminacja wobec chłopców?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bb #1655019 | 83.31.*.* 3 lut 2015 22:05

  Ostatnio mieliśmy faceta z kitką i to już wystarczy na długo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gonzo #1654741 | 178.36.*.* 3 lut 2015 18:14

  Fajna ta Pani Wójt!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Facet #1654175 | 31.135.*.* 3 lut 2015 11:09

  Ale pokrzywdzone kobiety! Wójt gminy - kobieta, dyrektorzy wszystkich szkół w gminie - kobiety. Nauczyciele w gminie - 99% - kobiety! Komisja - kobiety! Nagrodzeni - same kobiety. A gdzie parytety, o które to tak zawzięcie kobiety się upominają. Oj, chyba się w ... główkach poprzewracało. Według mnie to jest zwykła szkoła feministek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. majag #1654138 | 31.61.*.* 3 lut 2015 10:35

   Gratulacje dla nowej p. Wójt w Miłkach za jej wrażliwość na krzywdę dzieci :)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages