Letnie Igrzyska Samorządowe z udziałem reprezentacji Miłek

2013-06-26 11:30:20 (ost. akt: 2013-06-26 11:46:13)
Ekipa z Miłek na Wojewódzkich Igrzyskach w Białej Piskiej

Autor zdjęcia: gminamilki.pl

Na siódmym miejscu udział w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowców o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego zakończyli reprezentanci gminy Miłki. Ekipa z gminy Wydminy uplasowała się na dziewiątej pozycji. Do rywalizacji stanęło dwanaście drużyn, a gospodarzem imprezy, która odbyła się 22 czerwca była gmina Biała Piska.

Na czele trzydziestoosobowej miłeckiej ekipy stanął wójt gminy Stanisław Wąsiakowski i przewodniczący Rady Gminy Tomasz Gujda.

Załoga w kilkunastu rozegranych konkurencjach wywalczyła dwa złote medale i jeden brązowy, a także wiele dobrych punktowanych miejsc. Na najwyższym miejscu uplasowali się wójt gminy oraz przewodniczący Rady Gminy w kategorii trójboju kadry kierowniczej (strzał piłką do bramki 1/1 metr, rzut lotką, rzut do kosza), w tej samej kategorii Jakub Aleksiejczuk zdobył brązowy medal.
Miejsce tuż za podium zajęła drużyna w przeciąganiu liny.

Z przeciwnikami zmagali się tu: Małgorzata Łukaszuk, Agnieszka Cimochowska, Jakub Piecak, Grzegorz Jakacki i Jakub Byrwa oraz skoczek w dal Daniel Dąbrowski. Miejsca piąte w trójboju kary kierowniczej zajęli Jan Owczarek oraz Grzegorz Jakacki. Na pozycjach VI –IX uplasowali się:Janina Radomska – trójbój, Aleksandra Jakucka –bieg 60m, Marcin Kosakowski – bieg 100m, Agnieszka Kołodziejczyk –bieg 400m, Maciej Siedlecki –bieg 800m. Janina Radomska – bieg przełajowy 1000m, Mateusz Kopaniarz – bieg przełajowy 1500m, Małgorzata łukaszuk – pchniecie kulą, Dariusz Uzarski – pchnięcie kulą, Aleksandra Jakacka –skok w dal, Arkadiusz Brygała –wyciskanie odważnika, Jakub Piecak –wyciskanie odważnika, Agnieszka Cimochowska, Jacek Cimochowski i Zuzanna Cimochowska – sztafeta rodzinna. Reprezentacja piłki nożnej z Miłek w składzie: Maciej Siedlecki, Mateusz Łukasik, Daniel Dąbrowski, Marcin Kosakowski, Paweł Karwowski i Dawid Bikowski oraz zespół siatkówki mieszanej w składzie Agnieszka Kołodziejczyk, Janina Radomska, Arkadiusz Brygała, Ryszard Baranowski, Artur Grzelak i Jakub Byrwa zajęli IX miejsca.

Igrzyska wygrała reprezentacja gminy Iława przed gminą Lubawa i Iłowo-Osada.

— Udało się zebrać i zmobilizować drużynę— mówi Jan Owczarek, komendant Straży Gminnej w Miłkach.— Wynik jaki udało nam się uzyskać jest bardzo dobry.