Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Wycieczka uczniów z SP Staświny do Warszawy

2013-06-07 12:33:30 (ost. akt: 2013-06-07 12:34:33)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Dzięki uprzejmości wójta Gminy Miłki Stanisława Wąsiakowskiego, który dofinansował nam wycieczkę do Warszawy, dzieci miały okazję bliżej poznać stolicę Polski.

Najważniejszym i zarazem pełnym wrażeń punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Roma na musicalu „Aladyn Jr.”. Teatr Muzyczny ROMA jest – w ocenie ekspertów ze środowisk teatralnych Londynu i Nowego Jorku – najlepszym teatrem muzycznym w tej części Europy. ALADYN Jr to coś więcej niż perfekcyjna rozrywka.

Opowieść o chłopcu z ulicy, który woli zawdzięczać życiowe powodzenie sobie samemu niż magii, zawiera piękne i mądre przesłanie na temat wartości charakteru w świecie, który bardziej ceni sobie blichtr i efekciarstwo, parabola z naszym światem wydaje się oczywista. ALADYN – w szerszym kontekście – jest także opowieścią o przyjaźni i zaufaniu, a wreszcie o prawdziwej miłości, takiej, która nie liczy się z pozycją społeczną i majątkiem. Teatr Muzyczny ROMA przygotował widowisko, które – w najlepszej tradycji teatru familijnego – bawi ucząc, uczy bawiąc, a także wzrusza publiczność w każdym wieku.

Będąc na XXX piętrze PKiN, obejrzeliśmy multimedialną wystawę o unikalnych cudach natury i zagrażających im niebezpieczeństwach. Celem wystawy było uświadomienie zabójczych dla środowiska skutków działalności człowieka. Wyrzeczenie się przyzwyczajeń często przyswajanych automatycznie i bez zastanowienia oraz wdrożenie nowych nawyków, które w skali codziennej nic nas nie kosztują, czyli segregacja śmieci, oszczędność światła i wody, mogą przynieść środowisku wymierną ulgę. W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć ZOO, w którym podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt.

Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Izabela Puka
Emilia Pływacz
Agnieszka Zawadzka
SP Staświny

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages