środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Święto Ziemi w Szkole Podstawowej w Staświnach

2013-05-17 15:06:34 (ost. akt: 2013-05-17 15:09:30)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Podczas obchodów Dnia Ziemi zorganizowano szereg akcji, w których czynny udział brali uczniowie.

Najpierw wyruszyliśmy do lasu, na warsztaty prowadzone przez leśniczego z nadleśnictwa Malinka - Pawła Drumlak. Rozróżnialiśmy gatunki drzew, krzewów i kwitnących roślin. Obserwowaliśmy ptaki, zające, sarny a także mieliśmy okazję zobaczyć żeremia i tamy bobrów. Uczniowie podczas zajęć nie próżnowali i posprzątali cały las. Leśniczy był pozytywnie zaskoczony poziomem wiedzy naszych uczniów, za co ich pochwalił.

Zbiórka elektroodpadów trwała w dniach 22.04-17.05.2013r., zaowocowała dużą ilością zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzieci solidnie podeszły do powierzonych im zadań i wspaniale przygotowały autoprezentację wybranych elektroodpadów. Z wizytą przybył do nas pan Arkadiusz Zych z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i wygłosił pogadankę nt. bezpieczeństwa w lesie, w tym profilaktyki wścieklizny, bezpiecznego sprzątania lasów. Edukację przyrodniczą zakończył występ zespołu MAGNIFICAT, przedstawiając taniec „Szept lasu”. Podczas sprzątania wyznaczonych terenów zebraliśmy aż 35 worków śmieci. Akcja zakończona została pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

W trakcie trwania obchodów Dnia Ziemi ogłoszone zostały również konkursy: „Rodzinka sadzi drzewo” – konkurs fotograficzny i „Drzewo przed szkołą” – konkurs plastyczny. Uczniowie i w tym przypadku zapałem podeszli do pracy i ilość zgłoszonych prac przeszła nasze oczekiwania.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages