Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Wiosno, daj buziaka

2013-03-25 22:21:04 (ost. akt: 2013-03-25 22:26:20)

Za oknem siarczysty mróz, z nieba wciąż sypie biały puch, a uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach marzy się już wiosna. 21 marca 2013 roku postanowili ją wywołać i dać jej buziaka.

Najmłodsi, czyli przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III, pokazali pannie Marzannie, gdzie raki zimują i uroczyście oraz ekologicznie spalili ją w kotłowni. Tropili też wszelkie ślady wiosny.

Maluchy wypatrzyły przebiśniegi i białe kotki na drzewach. Szczęściarzom udało się dostrzec sznur żurawi. Starsi uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści uczestniczyli w turnieju ekologicznym, który był poświęcony Międzynarodowemu Dniu Lasów oraz Światowemu Dniu Wody. Uczestnicy obejrzeli przedstawienie ekologiczne, rysowali plakaty, rapowali hasła o oszczędzaniu wody oraz rozwiązywali różnorodne krzyżówki, zagadki i łamigłówki.

Obchody Dnia Lasów oraz Dnia Wody bardzo wciągnęły uczniów. Dzień Wagarowicza spędzili w szkole nie tylko miło, ale również pożytecznie. Mają nadzieję, że ich trud nie pójdzie na marne i wiosna wkrótce zagości u nas na dobre.

Agnieszka Hryszko, SP w Miłkach
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages